Hygge pravidla, kterých se drží úspěšné ženy: Prozradily nám, co opravdu funguje

Už jste četli?

Jak trávíte večery? Uvaříte si oblíbený čaj, sednete si do pohodlného křesla a jen tak si užíváte daný moment? Tak přesně vypadá definice dánského života „hygge“.

Jednoduše se úplně odevzdáte přítomnému okamžiku, uvolníte si mysl, zapomenete na každodenní problémy a těšíte se z absolutních maličkostí. Hygge je především pocit bezpečí, tepla, klidu. Podívejte se spolu s námi, jakých pravidel se drží mimořádně úspěšné ženy.

„Pro mě osobně hygge znamená comfort, takový pocit cozy radosti, když venku prší a já jsem pod dekou. Podzimní období si to vysloveně ptá. Ale tento pocit si mohu navodit i tím, že z domu vyjdu v teplých kašmírových ponožkách, udělám si můj oblíbený čaj ze zázvoru, pozvu kamarádů a spolu si uvaříme. Myslím, že je velmi důležité vědět vypnout, vypnout telefon a odpočívat. a skutečně si vychutnat moment. Potom máme energii a nadšení pustit se znovu do práce, „prozrazuje jedna z našich nejúspěšnějších topmodelek linda Nývltová.

Pro mě osobně hygge znamená comfort, takový pocit cozy radosti, když venku prší a já jsem pod dekou

„Přiznám se, že svůj ideální“ hygge „teprve hledám, ale o tom je asi celý život. O hledání sebe sama. Jsem 200% podzimní a zimní typ – ano alespoň někdo na světě musí milovat zimu více než léto … ( úsměv). Takže teď pro mě nastává ta nejkrásnější část roku. Celkově podzimní počasí a déšť, který především v podkroví má nádherný zvuk, mi pomáhá uklidnit mysl a spojit se s přírodou.

V tomto období se více než jindy těším, když večer dodělám všechny povinnosti a budu moci vypnout. Nejraději bych byla úplně offline, vypnula a odložila telefon … ale protože moji nejbližší jsou zatím na různých místech, tak s nimi nechci ztratit kontakt. No do budoucna určitě plánuji přísnější pravidla ohledně vypínání mobilu a počítače doma.

Jakmile nastane magický podzimní či zimní večer, zapálím si hodně svíček. Rada rovněž používám vonné tyčinky a kadidlo – jen s nimi třeba být opatrnější. Obecně mám pocit, že prastarý element ohně, z našeho moderního života skoro úplně vymizel, takže jak to jen jde ho k sobě přináším zpět. Prakticky celý večer mi hraje Peter Gaundry, keltská nebo klasická hudba. Tento čas je pro mě o maximálním klidu, o snaze zastavit „overthinking“, které zrovna v tomto roce, v karanténě je velmi nebezpečné.

Snažím se vypnout proud vlastních myšlenek při čtení knížek (záběr je obrovský, od učebnic z právnické fakulty, přes životopisy osobností, knihy o drahých kamenech nebo o osobním rozvoji …) nebo sledování …. ano sledování Netflix … Ale na svou obranu musím říct, že si vybírám aspoň trochu „vzdělávací“ seriály … jako je The Crown, FAUDIT. Člověk by možná ode mě čekal originálnější způsob odpočinku, ale je to i tím, že už v podstatě rok jsem téměř pořád zavřená doma a nic jiného se velmi dělat nedá. No více – méně ve většině věcí, které přes den dělám, si svou kreativitu dostatečně vybijeme a pak už jen potřebuji skutečně odpočívat, „říká umělecká šperkařka Anna Kristyna Sion, která je absolutní špičkou ve svém oboru nejen u nás, ale i ve světě .

- Komerční sdělení -spot_img
- Komerční sdělení -spot_img

Mohlo by vás zajímat:

- Komerční sdělení -spot_img

Více od autora

- Komerční sdělení -spot_img