Cestujete na dovolenou k moři? Na co nezapomenout?

Už jste četli?

Rok se s rokem sešel, blíží se nám letní sezóna, kdy třeba i vy vyrazíte na rodinnou dovolenou k moři autem. Před cestou je důležité se pořádně připravit, aby ty nejdůležitější věci nezůstaly ležet doma. Když zapomenete plavky nebo sluneční brýle tolik se zase neděje, na místě určitě bude příležitost koupit si nové. Co tedy patří mezi TY věci, které vám nesmí v autě chybět?

Nezapomeňte na všechny důležité papíry

Rozhodně byste neměli na dovolenou odjíždět bez řidičského průkazu a občanského průkazu nebo pasu. To by jste asi daleko za hranice nedojeli. Dále by vám v autě neměl chybět:

  • Technický průkaz od vozidla
  • Evropský formulář záznamu o dopravní nehodě
  • Doklady o povinném ručení, havarijním a cestovním pojištěním

Před cestou do servisu

Zvlášť pokud se chystáte na delší cestu nebo dokonce roadtrip po Evropě, měli by vaše kroky před cestou zamířit do servisu, kde necháte zkontrolovat technický stav vozidla. Zůstat někde trčet kvůli poruše cestou na dovolenou totiž určitě nechcete a proč neeliminovat riziko?

Zjistěte si o informace o dopravě

Kdo je připraven, není překvapen. U cestování to platí dvojnásob. Nedá se sice připravit na všechno a člověk nikdy neví, kde na něj bude čekat překvapivá objížďka nebo kolona. Jsou ale situace, na které se připravit lze.

Základem klidné jízdy je naplánovat si trasu, zajistit si mapu nebo GPS navigaci až do cílové destinace a nespoléhat se jenom na svoje orientační instinkty. Vyplatí se taky rozmyslet si, kde budeme tankovat.

Pokud se chystáte do Chorvatska, nejoblíbenější letní destinace českých turistů, nezapomeňte se podívat, jaké jsou ceny poplatků za chorvatské dálnice a jaké jsou nejvyšší  povolené rychlosti. Zapomenout byste neměli ani na povinnou výbavu.

Povinná výbava

Nespoléhejte na to, že povinná výbava auta je ve všech zemích podobná a vždy ji před cestu zkontrolujte.

Pokud se chystáte do Chorvatska, součástí povinné výbavy je i reflexní vesta. U sebe by ji měl mít řidič a spolujezdec. Pro větší bezpečnost na silnicích je ale lepší mít reflexních vest podle počtu míst v autě, tedy 5, pro každého pasažéra jednu.

Nikdy nevíte, kdy budete muset z auta vystoupit a díky reflexním prvkům vesty budete dobře vidět i z velké dálky.

Dále by vám neměly chybět tyto položky:

  • Výstražný trojúhelník
  • Plně vybavená autolékárnička
  • Sada náhradních žárovek
  • Tažné lano
  • Náhradní pneumatika
  • V případě, že jede vozidlem z kategorie N také hasicí přístroj
- Komerční sdělení -spot_img
- Komerční sdělení -spot_img

Mohlo by vás zajímat:

- Komerční sdělení -spot_img

Více od autora

- Komerční sdělení -spot_img