Vyrobte si podzimní tekvičkový aranžmá: Příroda nám v tomto období nabízí nekonečné variace

Už jste četli?

Co budete potřebovat:
1ks dýně
Aranžérská hmota na řezané květiny
polévková lžíce
aranžérský nůž
zahradnické kleště
Rostlinný materiál – eukalyptus, vínové listy dubu, vínové listy Populus, prorostlík, kotouč, jarmanka, eustoma, parasca, wax (Chamelaucium), šipky
Pokud chcete svému domovu vdechnout pravou podzimní atmosféru, určitě si vyrobte květinovou tykvičky

postup:

  1. aranžérská nožem prořízněte napříč dýni v její vrchní části. Následně polévkovou lžící vydlabeme vnitřek. Přecházejte s lžící po okrajích dokud nenarazíte na tvrdou dužinu.
  2. Namo floristickou hmotu odřízněte nožem na takovou velikost, aby se vešla do vnitřku dýně. Nemusí přesně kopírovat tvar, mohou tam být mezery, to nevadí.
  3. Jako první vpichujte do hmoty eukalyptus a prorostlík. Rostliny by měly být zapíchnuté do hmoty minimálně v délce tři centimetry. Zkracujte jejich kleštěmi na potřebnou délku tak, aby výška tykve tvořila jednu třetinu výšky aranžmá a rostliny dvě třetiny.
  4. Postupujte s umisťováním rostlinek do aražmánu. Zapíchněte dubové listy, populus, parascu i wax (Chamelaucium). Tykvičky si při práci točte, abyste měli rostliny rovnoměrně v celém aranžmá.

Aranžérskou hmotu třeba obden polít, tak aby zůstávala stále vlhká. S vodou to ale nepřehánějte. Nalijte jen takové množství, jaké vsaje do sebe aranžérská hmota. Voda by neměla v dýni stát.
Takový aranžmá vydrží ve vytápěném interiéru zhruba pět až sedm dní. V chladném exteriéru i deset až dvanáct dní.

- Komerční sdělení -spot_img
- Komerční sdělení -spot_img

Mohlo by vás zajímat:

- Komerční sdělení -spot_img

Více od autora

- Komerční sdělení -spot_img