Pokud špatně zvládáte stres, těmto povoláním se raději vyhněte

Už jste četli?

Schopnost zvládat stres je ceněna na většině pracovních pozic. Někoho určitá míra stresu dokáže nabudit a povzbudit k ještě lepším výsledkům, jiný se spíše uzavře do sebe a ve stresových situacích nedokáže pracovat efektivně. Naštěstí je mnoho různých možností povolání pro obě skupiny. Takže pokud víte, že stres není vaším dobrým přítelem, není nic jednoduššího, než si vybrat nějakou méně stresovou pracovní pozici. Co zapříčiňuje nadměrný stres v pracovním prostředí? A které pracovní pozice patří mezi ty nejvíce stresující?

Faktory zapříčiňující stres v práci

Stres v práci vzniká z mnoha rozmanitých příčin. Nejčastěji se na něm podílí fyzická a psychická náročnost pracovních operací. Velmi významnou měrou je ale ovlivňován také úrovní zodpovědnosti, se kterou se daná pracovní pozice pojí. A v neposlední řadě je i čas, jenž v práci strávíte, množství přesčasů, potřeba cestování či to, zda musíte být kvůli práci odloučeni od zbytku své rodiny.

Nejstresovější povolání

Asi nikoho nepřekvapí, že na prvních příčkách, co se týče stresu prožívaného v práci, se umístily složky integrovaného záchranného systému. Tedy přesněji řečeno hasiči, záchranáři, a v jejich závěsu vojáci, piloti a chirurgové. V těchto profesích je kladen důraz hlavně na schopnost se rychle a správně rozhodovat, přičemž jakékoliv zaváhání nebo selhání může přinést fatální důsledky. Podobně na tom mohou být i policisté, kteří se při práci v terénu často dostanou do nezáviděníhodných situací. Poněkud překvapivě se ale vysoká úroveň stresu vyskytuje i u novinářů, poněvadž v neustále se měnící rychlé době internetu pracují většinu času pod tlakem. Ani učitelé to nemají jednoduché. Obzvlášť pokud se jedná o vyučující dospívajících, které je velmi těžké pro něco nadchnout a ukáznit, aby byli schopni se soustředit na výuku. O stresu ale ví své i operátoři v call-centrech, kteří většinu dne přichází do styku s nespokojenými zákazníky. Nebo taxikáři či kurýři potýkající se každodenně s nekončícími dopravními zácpami ve městech.

Kvalitní pracovní pozice naleznete také v Brně.

Slevové kódy na nábytek Vám levně vybaví celý byt.

- Komerční sdělení -spot_img
- Komerční sdělení -spot_img

Mohlo by vás zajímat:

- Komerční sdělení -spot_img

Více od autora

- Komerční sdělení -spot_img