Nejhorší potraviny, které vám závodnímu tělo: Když upravíte jídelníček, ihned se vám zeštíhlí lýtka

Už jste četli?

I malé detaily dokáží zázraky a tak jako zdravý životní styl je komplex různých na sebe navazujících procesů, podobně je to i se vzhledem nohou. Právě v tomto a příchozím období mnohé ženy trápí zadržování vody v těle, které se projevuje otoky buď rukou nebo nohou. My se dnes soustředíme právě na nohy, které chceme mít na jaře a v létě v tip-top formě.

Důvodů, proč k tomu dochází může být více a pokud vás to trápí dlouhodobě, vždy je lepší hned na začátku podstoupit vyšetření. Někdy může jít o dehydrataci a paradoxně vašemu tělu chybí příjem vody. Na mysli máme obyčejnou vodu, neslazenou neochucené a neperlivou. Druhým důvodem může být hormonální nerovnováha, tehdy je to jednoznačně na konzultaci s odborníkem, který vsadí další postup. Pokud se však prokáže, že jste zdravá a vše je v pořádku, měli byste si zkontrolovat cholesterol, který souvisí s vaším stravováním. A právě strava dokáže ovlivňovat nejen naše hubnutí, ale i zdraví, a to až ze 70%.
Vyzkoušením zdravějšího jídelníčku nic nezkazíte, právě naopak, přispějete ke zdravějšímu životnímu stylu. Seznam potravin, které totiž způsobují zavodňování nohou v oblasti lýtek a kotníků, vám pomůže v orientaci, jak si sestavit zdravější jídelníček.

Nejhorší potraviny, které přispívají k zadržování vody v těle
Potraviny, které způsobují zadržování vody v těle mají jedno společné – buď obsahují sůl, lépe řečeno nadbytek sodíku nebo jednoduchých cukrů. Doporučená běžná dávka sodíku je 1500 mg u dospělých lidí a 1000 u dětí (v závislosti na věku).
Otoky způsobené vodou proto nejsou v případě jejich konzumace žádnou výjimkou. A které potraviny tedy představují největší hrozbu?

sýry, uzeniny, slanina, klobásy, vepřové maso s vysokým obsahem tuku, uzené ryby
hotové omáčky, dresinky, při kterých určitě nahlédněte na etikety
bujón a instantní polévky
jakékoliv polotovary v podobě jídel (hamburgery, pizza, polohotových jídla)
kukuřičné lupínky, snídaňové cereálie, které se tváří jako fitness, ale složení vám rovněž odhalí pravdu
slané pochutiny
chléb
zpracovaná zelenina (například hrách v konzervě)

Upravte jídelníček a vyhněte se tomuto i jiným problémům
Do svého jídelníčku se snažte zařadit co nejvíce listové a kořenové zeleniny, ale i vybraných druhů ovoce, které patří mezi přírodní diuretika, tedy mají močopudné účinky. Pro pestřejší jídelníček se řiďte sezónností a právě teď je období, které je nejideálnější na tento restart těla. Začněte však postupně, aby vaše tělo neutrpělo šok.

zelená chřest
řapíkatý celer
mrkev
petržel
salátová nebo polní okurka
žlutý meloun
červená řepa
banány
meruňky
brusinky
bylinné čaje

- Komerční sdělení -spot_img
- Komerční sdělení -spot_img

Mohlo by vás zajímat:

- Komerční sdělení -spot_img

Více od autora

- Komerční sdělení -spot_img