Warning: is_readable(): open_basedir restriction in effect. File(/Newspaper/theme.json) is not within the allowed path(s): (/data/www/24489/zestihlujici_cz) in /data/www/24489/zestihlujici_cz/www/wp-includes/class-wp-theme-json-resolver.php on line 353
Jaké rostlinné alternativy mléka existují a jaké jsou jejich zdravotní benefity? | Zeštíhlující
Home Pro ženy Jaké rostlinné alternativy mléka existují a jaké jsou jejich zdravotní benefity?

Jaké rostlinné alternativy mléka existují a jaké jsou jejich zdravotní benefity?

0

Nedělá vám dobře mléko ani mléčné výrobky? Ani tak byste ho neměli úplně vyřazovat ze svého jídelníčku. Mléko je potravinou pro naše tělo zdraví prospěšnou a pravděpodobně je to to, co jí dlouhověcí lidé.

Mléko obsahuje velké množství vitamínů (A,B12, B3 a D), vápník, bílkoviny a minerální látky. Je také zdrojem mastných kyselin.

Bohužel se stále častěji objevují potíže při konzumaci mléka a výrobků z něj. Mezi ty nejčastější patří alergie na mléko nebo třeba intolerance na kravské mléko. A co dělat v případě, že vám mléko živočišného původu, ať kravské, kozí nebo třeba ovčí, nedělá dobře?

Doporučujeme porozhlédnout se po rostlinných alternativách mléka a dalších jeho náhražkách, aby tělo nepřicházelo o potřebné živiny.

Rostlinná mléka

S rostlinnými mléky jak kdyby se v posledních letech roztrhl pytel. Na trhu se objevuje velké množství značek nabízejících různé příchutě rostlinných mlék. Mezi ty nejdostupnější patří značky Alpro, Alnatura, Biopont nebo třeba Isola BIo.

Naleznete je v každém větším supermarketu, obvykle v regálech se zdravou výživou. Oproti klasickému kravskému mléku si budete muset trošičku připlatit. Litr takového mléka stojí okolo 50 Kč.

Nejznámější druhy rostlinných mlék a jejich zdravotní benefity

Sójové mléko

Sójové mléko je nejznámější a nejprodávanější alternativou. Sójové mléko ocení například ženy v menopauze, protože dokáže ulevit od problémů spojenými s přechodem a vyrovnává hladinu estrogenu v ženském těle.

Mezi jeho další výhody patří pozitivní vliv na snižování krevního tlaku nebo trávení.

Mandlové mléko

Mandlové mléko vybíráme jako zástupce ořechových mlék. Vhodné je pro ty z vás, kteří se snažíte shodit nadbytečná kila, protože obsahuje méně kalorií a je zdrojem vitamínů D a E.

Kromě mandlového mléka se vyrábí také ořechová mléka z kešu ořechů, arašídů, pistácií nebo vlašských ořechů.

Kokosové mléko

Kokosové mléko patří mezi jedno z těch známějších hlavně díky tomu, že našlo využití nejen v kuchyni, ale také v kosmetickém průmyslu. Má totiž regenerační účinky na pleť a může vám pomoci také se zajištěním pevnějších vlasů.

Z benefitů pro zdraví jmenujme třeba podporu imunitního systému, zlepšení trávení, pročištění ledvin nebo pozitivní vliv na správné fungování močových cest.

Ovesné mléko

V našem žebříčku na posledním místě sice poslední ovesné mléko, ale rozhodně ne nejméně hodnotné. Ovesné mléko ocení hlavně osoby na bezlepkové dietě, protože neobsahuje lepek a je jednoduše stravitelné.

Obsahuje vysoký podíl vlákniny a díky nízkému glykemickému indexu je vhodné i pro osoby s cukrovkou.

Na závěr

Na závěr bychom rádi zmínili, že pokud se u vás objevily problémy s intolerancí a teprve se začínáte rozhlížet, jaké jsou vaše možnosti, kromě rostlinného mléka můžete vyzkoušet také bezlaktózové produkty.

NO COMMENTS

Exit mobile version