Warning: is_readable(): open_basedir restriction in effect. File(/Newspaper/theme.json) is not within the allowed path(s): (/data/www/24489/zestihlujici_cz) in /data/www/24489/zestihlujici_cz/www/wp-includes/class-wp-theme-json-resolver.php on line 353
Jak si vybrat to nejlepší elektrokolo? | Zeštíhlující
Home Rady a Návody Jak si vybrat to nejlepší elektrokolo?

Jak si vybrat to nejlepší elektrokolo?

0
Pretty young woman with modern city electric e-bike clean sustainable urban transportation

I když je zima a v nejbližších dnech to nevypadá, že byste se vydali brázdit cyklostezky na kole, možná přemýšlíte, že za peníze od Ježíška si pořídíte na jarní sezónu elektrokolo. Jak se v široké nabídce elektrokol vyznat?

Elektrokola v době koronavirové pandemie stoupla na oblíbenosti. Možná jsme měli více času, snažili se sportovat, abychom vykompenzovali pojídání na homeofficu, kdo ví. Je fakt, že horské elektrokolo je skvělou volbou pro ty, kteří nemají tak dobrou fyzickou kondici, ale přesto se snaží sportovat a držet krok s dobou.

Na elektrokole nemusíte pouze prozkoumávat hory a kopce, pánské i dámské elektrokolo je v poslední době velmi oblíbeným dopravním prostředkem do zaměstnání. Je mnohem levnější než automobil, ekologičtější a ve větším městě i rozhodně rychlejší, protože vám odpadá postávání v zácpách. Navíc se na elektrokole tolik nezapotíte a neunavíte a tak nemusíte řešit sprchu v práci.

Jaké elektrokolo si vybrat?

Základní rozdělení je na dámské a pánská elektrokola. Dalším hlediskem je, kam budete na elektrokole jezdit – krosová a městská elektrokola, kola horská, silníční, ale také skládací, které budou sloužit pouze na vyjížďky, kam se přiblížíte automobilem. Z hlediska použitých materiálů se elektrokola příliš neliší od klasických kol. Existují elektrokola karbonová, hliníková, ale i těžší ocelová. Důležitým kritériem bude dojezd na jedno nabití – to se u jednotlivých typů kol velmi liší. Je jen na vás, zda raději ušetříte a spokojíte se s elektrokolem, které najede méně kilometrů, anebo si připlatíte a svezete se o kousek dál.

Zejména muže bude zajímat i rychlost elektrokola. I tou se jednotlivá kola liší. Většinou je jejich cena přímo úměrná výkonnosti. Obecně se dá říci, že vám bude stačit elektrokolo, jež ujede dvacet až třicet kilometrů za hodinu.

Technické vybavení elektrokola

Milovníky techniky bude zajímat i vybavení elektrokola. Má kolo bluetooth? Jde spárovat s mobilním telefonem, chytrými hodinkami, je opatřeno GPS čipem, aby vám ho nikdo neukradl? Má vámi vybrané kolo navigaci?

Posledním hlediskem je typ a kvalita baterií v elektrokole. S kvalitou baterie souvisí nejen nájezd kilometrů, ale baterie je ve spojení s výkonem a spotřebou tohoto elektrického kola, velmi důležitá. Velká baterie samozřejmě je výhodou, kolo ujede více kilometrů. Pokud má však kolo velkou spotřebu a malý výkon, příliš se nesvezete. Některá kola jsou dodávána s dvěma bateriemi. Kolo se tak může spolehnout při vybití jedné na druhou záložní baterii.

Plánujete-li na elektrokole převážet nákupy, určitě bude bonusem košík, či nosič, kam je umístíte. Důležité je také kvalita použitých pneumatik a také to, aby mělo elektrokolo dostupný záruční a pozáruční servis.

NO COMMENTS

Exit mobile version